Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatnoœci.
Zamknij
Notebooki
Kategorie

Artykuły
  *  NVIDIA GeForce GTX 9xxM
  *  PRODUKT ROKU 2013
  *  Recenzja XNOTE Hyperbook 14 od PCLab.pl
  *  XNOTE na bazie IntelŸ Core™ czwartej generacji
  *  Recenzja XNOTE P370EM od PCLab.pl
  *  nVidia QUADRO Mobile dostępne w ofercie XNOTE
  *  XNOTE P170EM Recenzja w PurePC
Aktualności
XNOTE napędza kosmiczne technologie   Data: czwartek, 23 maj 2013

W tym miesiącu dwa notebooki XNOTE powędrowały z projektem HUSAR do NASA na konkurs Lunabotics Mining Competition. Robot księżycowy HUSAR to projekt Studenckiego Koła Astronautycznego, Koła Naukowego Robomatic i Koła Cyborg++ działających przy Politechnice Warszawskiej. Zespół HUSARA-a jest pierwszą drużyną z Polski i jedyną drużyną z Europy, która  zakwalifikowała się do zawodów - Lunabotics Mining Competition 2013, organizowanych przez NASA w Kennedy Space Center. Dwa notebooki XNOTE sterują robotem HUSAR.


NASA Lunabotics Mining Competition to międzynarodowe zawody przeznaczone dla studentów uczelni technicznych. Celem drużyn jest zaprojektowanie i skonstruowanie robota, zdolnego do funkcjonowania w warunkach panujących na księżycu i wykopania jak największej ilości gruntu (regolitu) księżycowego. W konkursie ważna jest ilość wykopanego materiału, innowacyjność, dokumentacja techniczna, prezentacja projektu, reklama, team management, a nawet Team Spirit.


NASA tego typu konkursami pozwala przyszłym inżynierom na zdobycie doświadczenia niezbędnego do pracy w dziedzinie technologii kosmicznych, starając się również wyłowić największe talenty i zapewnić im możliwość rozwoju we własnych szeregach.


Niestety, jak się okazało na miejscu, Polacy są zmuszeni walczyć nie tylko z przeciwnikami, ale także z nieprzewidzianymi okolicznościami. Podczas transportu na zawody zaginęła część konstrukcji robota, ale młodzi naukowcy nie poddali się i już na miejscu, na przekór wszystkiemu, pracują nad odbudową brakujących elementów. Już 24 maja robot zrekonstruowany w ciągu kilkudziesięciu godzin w pocie czoła i z łzami w oczach wystartuje w konkursie. Trzymamy kciuki!

 

Zapraszamy do oglądania relacji na żywo z zawodów

 

Inne materiały:

 

Materiał w TVN24. Koordytnator projektu Mateusz Jakubiuk opowiada o Husarze.

Artykuł w portalu gazeta.pl.

Reportaż w bloku informacyjnym stacji TVP Info

Informacja na stronie radia TOK FM

Wywiad udzielony dla Antyradia

Artykuł na portalu Politechniki Warszawskiej

Informacja na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

PAP Nauka w Polsce pisze o Husarze

wprost.pl również o nas pisze

Informacja na portalu branżowy CAD News

 XNOTE napędza kosmiczne technologie  
Oglądano:2858
Ilość komentarzy: 0
Napisz Recenzję Kontynuuj

Kontakt

Infolinia: 508 495 386

E-mail: biuro@xnote.pl

     

Nr 1 w testach wydajności KŚ

Status Gold Intel Technology ProviderTest ultrawydajnego XNOTE P377SMAXNOTE Zwycięzcą testów Komputer ŚwiatTest najmocniejszego laptopa 13,3